Вчителі Хустського району підвищували свій фаховий рівень на „EdFest”

fest 1 

Жовто-багряна осінь швидкоплинно змінює свої краєвиди. Ще вчора було похмуро і сонечко ледь-ледь виходило з-за хмар, а зранку посміхалося, зігріваючи своїми по-осінньому прохолодними променями. Мружачись від напівтеплого сонця, кутаючись в жовто-багряну ковдру, робить ще невпевнені кроки юний осінній освітянський EdFest. Долаючи ніч і день, шукаючи в минулому вогники для майбутнього, створюючи сьогодення на підґрунті бажання, упевненості і наполегливості…

У ці осінні оксамитові дні вчительська спільнота Хустщини долучилася до неординарної події, що відбулася на базі Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, EdFest– освітній фестиваль педагогічної майстерності. Усіх учасників привітно з усмішкою зустрічали волонтери фестивалю Мирослава Тегза та Марія Гайович, які проводили реєстрацію та видавали бейджики, пакет з інформаційними матеріалами та подарунками.
Організатори – Марина Шеверя, керівник РМО вчителів математики, та Марина Турбінська, керівник РМО вчителів української мови і літератури Хустського району, тепло привітали учасників Едфесту. У своєму вступному слові Марина Турбінська провела асоціацію між минулим і майбутнім, вирізнивши основне: неможливо піднятися на Еверест майбутнього, маючи чималий багаж минулого за плечима. Тож варто залишити для себе тільки плюси, а мінусів та безглуздих догм позбутися. Ми вимушені виходити із зони комфорту, якщо хочемо навчати сучасну дитину і бути почутими нею, бо дитина сьогодення – це інформаційна сутність, яка здатна сприймати світ у більш мультимедійному просторі. Тож варто бути готовими до змін, які вимагають від нас реалії сьогодення.
Із вітальним словом до учасників Едфесту звернулася завідувачка районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА Оксана Пригара, яка зауважила, що вчитель сьогодення – це професіонал, який знаходиться у постійному творчому пошуку, тому андрагогіка – навчання впродовж життя, освіта для дорослих – займає чимдалі вагоміше місце у житті педагогів, бо у сьогоденні важливо не тільки навчити дитину, але й учитися самому, щоб заохотити її до навчання.
Гостинний господар – директор Нанківської ЗОШ Грицак Микола Олексійович привітав учасників і побажав плідної праці та успіхів у стінах школи.
Організатор Марина Шеверя ознайомила присутніх з Міжнародним рухом EdCamp, який є вже не тільки платформою для спільного зростання й обміну досвідом на Україні, а й рушієм реформування освіти на державному рівні та інструментом розбудови регіональних освітянських спільнот, принципами EdCamp, його роллю в освітянському житті, а також поділилася досвідом відвідування (не)конференцій EdCamp. Після перегляду інформаційного мультфільму „Як стати білою вороною” Марина Йосипівна закликала присутніх „дати крила” своїй внутрішній білій вороні – тим змінам, що мають відбутися заради дітей, нас і майбутнього.
Першу експертну панель провела онлайн, у формі вебінару, Євгенія Гагаркіна – освітній експерт, представниця програми „Навчай для України”, яка ознайомила освітян з інтернет платформою Classtime, її застосуванням на уроках, а також детально проаналізувала онлайн тестування.
У другій експертній панелі вчитель Стеблівської ЗОШ I-IIIст. Ольга Лукач на майстер-класі ознайомила колег, що саме потрібно для роботи програми Plickers, які результати її застосування, навчила використовувати можливості цього інтернет-ресурсу, а також провела практичне заняття та аналіз результатів.
Після запашної кави-брейк з тістечками та обміну враженнями освітяни знову зібралися в актовій залі, де на них чекав виступ спікерки Наталії Подолей – методистки РМК з теми „Атестація та сертифікація у системі підвищення кваліфікації вчителів”. Наталія Михайлівна представила розширення можливостей вибору способів підвищення кваліфікації, ознайомила з метою сертифікації, структурою програми незалежного тестування, особливостями проведення експертного оцінювання, а також зазначила, що не всі платформи та ресурси для самоосвіти вчителів мають ліцензію для проведення підвищення кваліфікації.
Запрошений до виступу начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської державної адміністрації Михайло Калинич подякував освітянам за можливість зустрітися, закликав не боятися відкривати для себе нове, ділитися своїм власним досвідом і працювати для власного росту і престижу професії. На довершення дав відповіді на запитання, які цікавили освітян. Окремо Михайло Михайлович висловив подяку директору Нанківської ЗОШ I-III ступенів Грицаку Михайлу Олексійовичу за гостинний прийом і забезпечення належних умов для проведення EdFestu. І, звісно ж, не оминув увагою головних ініціаторів дійства – Марину Шеверю та Марину Турбінську, яким подякував за проведення та організацію EdFestu, і висловив готовність підтримувати і надалі подібні ініціативи для підвищення професійного рівня вчителів.
І як підсумок зустрічі пролунали заклики до колег постійно вчитися, товаришувати з новими технологіями, інтернет-сервісами, ґаджетами, освітніми платформами, які допоможуть іти в ногу з часом, бо зміни потрібно починати з себе.
Роль кожного з нас як вчителя – навчити дитину бути гнучкою до змін. Уміти легко адаптуватисяі навчатися впродовж усього життя.„Не соромтеся вчитися в будь-якому віці. Краще навчатися пізно, ніж ніколи”, – писав давньогрецький письменник Езоп.
Анонсуйте, презентуйте, втілюйте в життя все нове й прогресивне!

Любов Хомечко,
учитель української мови
та літератури Боронявської ЗОШ І-ІІІ ст.

fest 2

fest 3