Буктрейлер по-українськи: додаткова промоція книги чи забавки для дітей?

stil 4

Розглянути способи реалізації проєкту буктрейлеру у межах шкільної навчальної програмизібрались 17 грудня на засіданні Круглого столу члени творчої групи вчителів української мови у гостинній Липовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Григорик О.В.).

 

Буктрейлер покликаний просувати книгу, сприяти доведенню її змісту до читача, залишити слід у його свідомості переконливо доводила у своїй презентації Мар’яна Доля, вчитель Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Водночас він має інтригувати, викликати бажання самостійно прочитати книгу. Його особливістю є те, що розповідь про книгу подається в образній, інтригуючій формі. У переважній більшості тривалість буктрейлера не перевищує три хвилини. Буктрейлер вирішує кілька завдань: привертає увагу до книги та створює читацьку аудиторію.
Буктрейлер – новий жанр рекламно-ілюстративного характеру, який поєднує літературу, візуальне мистецтво, а також електронні та інтернет-технології. Створити власний продукт рекламної афіші до новели М.Хвильового „Я(Романтика)”членам творчої групи запропонувала Сеневич В.Ю., вчитель Липчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Спільна робота загартовує, об’єднує, дає можливість розкрити кожному свій творчий потенціал. На показовому уроці з української літератури у 6 класі учні Липовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з учителем Ольгою Головко плідно попрацювали над реалізацією створення панбуку до твору Лесі Українки „Мрії”, опрацьовували теоретичний матеріал із біографії поетеси за новітніми технологіями.
Розповісти просто, докладно й захопливо про те, про що читач не має жодного уявлення, вміє лишень людина, справді закохана у свою справу, переконана методист Хустського РМК Н.Подолей. Для багатьох людей піар та реклама зазвичай асоціюються із маніпуляціями різного ступеню роздратування та повною зневагою до клієнта/респондента/покупця/співрозмовника. Але ж яким сильним буде ваше здивування, коли ви закінчите читати книжку. І що більшим скептиком ви були на першій сторінці, то більшої мудрості отримаєте, коли перегорнете останню.
Річ у тім, що інформацією просочене геть усе наше життя. Усі ми умовно поділяємося на два табори: ті, хто споживає інформацію, і ті, хто її створює. Саме тому Наталія Михайлівна запропонувала членам творчої групи, розподіливши їх на групи, створити реклами п’ятьох українських книг, які врятують світ. Розглянули також результати PISA щодо читацької компетенції учнів. Перепробувавши різні способи піару, реклами, обговоривши з колегами готова стверджувати, що гарна книжка завжди складе компанію.
Книжки створені абсолютно для всіх. Сучасному вчителю лише потрібно знайти спосіб переконати своїх вихованців у тому, що вони неодмінно візьмуть із них щось для себе.

                   Н. Малета,
заступник директора
Липовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

stil 2

 stil 3

stil 1