Літні мовні табори скликали юних іршавчан

irwava1

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України 03.02.2015 № 89 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів”, департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 26.05.2015 № 136 „Про організацію оздоровлення і відпочинку дітей у 2015 роціˮ, листа департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 04.02.2015 №01-20/416 „Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборівˮ на базі семи (Іршавської №1, Іршавської №2, Іршавської гімназії, Білківської, Доробратівської, Великораковецької, Ільницької) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів з 2 до 15 червня 2015 року працювали літні мовні табори з англійською, німецькою та французькою мовами.
Спочатку були сумніви: чи захочуть дітлахи гаяти сонячні літні дні на заняття іноземною мовою. Та вже через кілька днів стало зрозуміло, що діти чекають мовних занять з нетерпінням.

Цьогорічні заняття у літніх мовних таборах були спрямовані на засвоєння школярами мовленнєвих умінь і навичок, які знадобляться їм у повсякденних життєвих ситуаціях – вдома, у школі, у транспорті, у колі друзів, при знайомстві з іншими людьми. 418 учнів 3-10 класів згаданих вище шкіл району поглиблювали свої знання граючись, співаючи, займаючись образотворчим мистецтвом, розігруючи театралізовані сценки та переглядаючи кінофільми, озвучені іноземною мовою. І все це відбувалося весело, невимушено, з творчістю і завзяттям. Учні охоче брали участь у запропонованих видах діяльності, виявляючи неабияку фантазію, бажання і вміння імпровізувати, спілкуватися іноземною мовою. Окрім розширення словникового запасу у межах запропонованих тем (підтем), учні мали змогу розвинути соціокультурну компетенцію завдяки використаним аутентичним матеріалам, продемонструвати свою обізнаність щодо тематичних українських особливостей (популярних видів спорту, харчових преференцій, природних особливостей тощо).
Відшліфовувати мовні навички школярам допомагали 39 учителів іноземних мов, фізкультури, музики, педагоги-організатори та волонтери – учні 11-х класів. Вони створювали атмосферу невимушеного спілкування, надаючи можливості учням проявляти творчі здібності, удосконалювати навички спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою, працюючи у групах, розвивати акторські та ораторські здібності, поєднувати ігрові форми з вивченням мови.
Основною темою мовних таборів була "Спорт. Здоровий спосіб життя".Проте в рамках цієї теми опрацьовувалася ціла низка важливих і близьких учням проблем у залежності від вікових особливостей, інтересів, уподобань. Завдяки доброзичливій атмосфері, навчанню у грі юні знавці іноземних мов розкрили свої таланти, отримали досвід спілкування, відчули радість відкриттів та пізнання.
Сподобалася робота літніх мовних таборів і батькам. Більшість з них висловили свої сподівання щодо організації подібної форми роботи і наступного року, адже сьогодні стало зрозумілим, що іноземна мова є конче необхідним надбанням для повноцінного життя людини у європейському співтоваристві.

irwava2

irwava3

irwava4