Шевченківський тиждень в загальноосвітніх закладах Міжгірського району

wevch 1

З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, сприяння усвідомлення учнями великого внеску Кобзаря у розвиток мистецтва України з 6 по 10 березня в усіх загальноосвітніх закладах Міжгірського району відбувся Шевченківський тиждень.

Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.
Розпочався тиждень виставкою „Уклін тобі, Тарасе!”, яку організували бібліотекарі шкіл. Традиційно представлено виставку ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, приурочену 203-й річниці від дня його народження. На урочистих лінійках „Тобі, Тарасе, шану складаємо” було оголошено про відкриття Шевченківського тижня та ознайомлено з планом заходів. Класними керівниками 1-11 класів проведено виховні години „Ми чуємо тебе, Кобзарю”.
9 березня біля пам’ятника Т.Г. Шевченку відбулася урочистість з нагоди відзначення 203-ї річниці з Дня народження великого українського поета. На мітингу були присутні представники відділу освіти Міжгірської РДА, районної та селищної ради, відділу культури, інших установ і педагоги школи.   Учасники поклали квіти, а представники культури, музичної школи та школярі Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 виконували музичні композиції і читали твори Т.Г. Шевченка.
На заходах звучали пісні на слова поета, школярі інсценізували уривки з його життя та поем, декламували вірші. Учні із задоволенням брали участь у роботі та показали акторські здібності, добрі знання із життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка, розігруючи уривки з творів поета. Мета заходів  – показати Кобзаря не тільки як борця за волю, а й як звичайну людину, яка мріяла про  особисте щастя та сім’ю.
Шевченківський тиждень у загальноосвітніх навчальних закладах пройшов на високому рівні. Усі заплановані заходи проведено вчасно і результативно.
Творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави: через сприйняття поетової спадщини народ України національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується.