Мукачівщина опановує робітничі професії

mukach-jarm-1

Вибір професії – це відповідальний вчинок випускника.  Правильно обрати майбутню професію, побачити себе у певній галузі, знайти шляхи вирішення конкретної  життєвої ситуації – це перший нелегкий  крок у доросле життя. Молоді люди усвідомлюють, що наважитися на конкретний вибір, що зможе повністю поміняти їхнє життя, надзвичайно важко.

Для розв’язання проблеми, що виникає перед учнями, представники Мукачівського районного центру зайнятості організували Ярмарок професій для випускників шкіл району. Захід став справжнім святом для учнів Чинадіївської, Бистрицької, Обавської та Лецовицької  загальноосвітніх шкіл району.
Ярмарок професій відбувся в актовій залі Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ст. До випускників завітали представники навчальних закладів, коледжів та ліцеїв міста Мукачева, які презентували майстер-класи професій кухаря (мистецтво карвінгу) та перукаря (виконання модельних зачісок). На захід були запрошені й роботодавці Мукачівського району.
Директор районного центру зайнятості Роман Мельничук звернувся до випускників шкіл зі словами:
- Дорогі випускники! Ви вступаєте в доросле життя. Одним із вирішальних завдань для вас сьогодні є правильний та вдалий вибір свого професійного шляху, який практично збігається і з вибором навчального закладу. Тож будьте уважними, розсудливими та впевнено крокуйте до своєї заповітної мрії.
Звертаючись до учнів, заступник голови райдержадміністрації Оксана Біров підкреслила, що подальше місце навчання та пошук робочого місця - це перші кроки у самостійне життя,  які повинні бути ретельно обдумані та виважені, бо вибір професії – складне і відповідальне завдання.
Представники Мукачівського професійного ліцею, Мукачівського кооперативного торговельно-економічного коледжу, Вищого професійного училища № 3, Мукачівського аграрного коледжу розповіли випускникам про переваги професій, можливості працевлаштування, перспективи вдосконалення практичних навиків та переглянули майстер-класи.
Обґрунтований вибір професії передбачає врахування інтересів, нахилів,  здібностей особистості, а також затребуваності професії в сучасному суспільстві. Образно кажучи, умови правильного вибору професій можна сформулювати так: Хочу-Можу-Треба.
Представники навчальних закладів розповіли випускникам про можливі шляхи здобуття професій, умови прийому та навчання.
Учні залишилися задоволеними зустріччю, адже взяли для себе багато корисного, зрозуміли, що значення професії у житті залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до цього ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її запитам та можливостям.