Самоцвіти дитячих талантів

Дитяча творчість у площині музичного, вокального і хореографічного мистецтва — невід'ємна складова частина навчально-виховного процесу. Відділ освіти Мукачівської районної державної адміністрації приділяє велику увагу роботі з обдарованими дітьми, підтримці творчої учнівської молоді. Традиційним є проведення на Мукачівщині огляду-конкурсу художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів», спрямованого на виявлення та підтримку талановитих дітей та молоді, виховання у підростаючого покоління поваги до національної культурної спадщини та одвічних духовних цінностей.


Цього року у міжшкільному огляді-конкурсі взяло участь 48 загальноосвітніх навчальних закладів району, виступило 14 хорових колективів, 42 вокальні ансамблі, 51 соліст, 8 дуетів, 1 тріо, 43 хореографічні колективи, 50 художніх читців, 22 театрально-драматичні колективи, 1 ансамбль сопілкарів та 4 духові оркестри. Більшість навчальних закладів чітко дотримувалися вимог до програми та регламенту, репертуар було підібрано відповідно до Положення про районний огляд-конкурс. Найкращі з учасників міжшкільного етапу стали учасниками святкового концерту.
24 квітня 2014 року на базі Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся святковий концерт за підсумками участі у конкурсі-огляді художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів». Програму святкового концерту склали 36 різножанрових номерів, які представили учнівські колективи 25 загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району: Бобовищенської, Великолучківської, Верхньокоропецької, Верхньовизницької, Горондівської, Дерценської, Залужанської, Кольчинської, Лохівської, Новодавидківської, Ракошинської, Страбичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великолучківської, Завидівської, Кленовецької, Копиновецької, Лалівської, Лецовицької, Медведівської, Нижньокоропецької, Руськівської, Червенівської, Чинадіївської, Чомонинської ЗОШ І-ІІ ступенів, Драгинського НВК «ЗОШ-сад» ІІ ст. Учасники заходу продемонстрували високий рівень майстерності у різних жанрових категоріях: хореографії, вокалу, театральному, розмовному тощо.
Із року в рік спостерігається зростання рівня сценічної культури в учнів загальноосвітніх навчальних закладів району та розширення жанрового і тематичного репертуару. За час проведення конкурсу помітно покращилася і матеріальна база учнівських колективів: яскраві костюми вражають своєю різноманітністю та оригінальністю. Невичерпна фантазія щоразу дивує новими задумами у втіленні як добре відомих творів поетів та композиторів, так і сучасних новинок.
Особливістю цьогорічного свята стали твори, присвячені 200-літньому ювілею з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Поезії та пісні Шевченка і про Шевченка лунали у виконанні щирих дитячих голосів і нагадували глядачам про те, що вічно має бути у душі кожного українця – любов до своєї Батьківщини. Пам'ять про історичне минуле України, про одного з найвеличніших синів України – Тараса Шевченка ­- допоможе гідно виховати молоде покоління. Широко були представлені і традиційні для конкурсу теми: світлої любові до України та поваги до християнських цінностей, а також яскраві перлини українського та угорського фольклору. Багата скарбниця дитячої творчості, найкоштовнішими самоцвітами у якій є радісний блиск очей, щасливі усмішки, що сяють завдяки можливості реалізувати свої здібності, можливості показати свій талант.
Весняний концерт вкотре довів, що квітуча Мукачівщина славна своїми талантами: дітками, яких Господь щедро обдарував здібностями, і вчителями, що дбайливо виховують їх.