IV Всеукраїнський Форум Microsoft "Вчитель-новатор"

 

4 квітня 2013 р. в офісі "Майкрософт Україна" (м. КИЇВ ) відбувся IV Всеукраїнський Форум Microsoft "Вчитель-новатор".
Серед 100 освітян з усієї України були і представники Перечинського району.


Мартон Іван Іванович, заступник директора з виховної роботи Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку, та Данканич Орися Володимирівна, вчитель біології загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Тур’я-Ремета (справа).
Компанія «Майкрософт Україна» організовує Форум "Вчитель-новатор" за підтримки Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН молоді та спорту України щорічно. Цей захід збирає працівників сфери освіти: представників державних освітніх структур, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, провідних методистів та вчителів.
Метою заходу є ознайомлення з передовими новітніми технологіями у роботі вчителів для підвищення якості надання освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами України.


Постійне самовдосконалення, пошук нових рішень - це вимога часу. Тому даний освітній захід був покликаний повідомити працівникам галузі освіти про нові можливості інформаційних технологій, дати практичні навички, які полегшать процес викладання, зроблять його набагато ефективнішим та оптимальним.
Форум відкрив Дмитро Шимків, генеральний директор "Майкрософт Україна", який привітав учасників даного заходу й оголосив імена лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор».Для всіх учасників дуже цікавим виявився огляд робіт переможців. Найбільша їх кількість була представлена з української мови та літератури, алгебри, англійської мови, інформатики.
Гран-прі конкурсу одержала робота "Мистецтво мультиплікації: шлях від учня до майстра". Її автор, за фахом учителька інформатики, представлятиме Україну на всесвітньому форумі, який відбудеться восени цього року в Буенос-Айресі, Аргентина.Дуже змістовною і цікавою для мене стала доповідь Наталії Морзе, проректора з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка – «Формування в учнів навичок ХХІ століття на основі використання ІКТ».
-«Суспільство змінюється і перед освітянами постає завдання підготувати учня до зрослих умов ринку. Чи готові вони це зробити? І що потрібно для цього?
Перший крок – змінити себе, змінити бачення свого місця в сучасному освітньому процесі, навчитися органічно включати в нього інформаційно-комунікаційні технології. Усе це допоможе вчителеві сформувати навички, володіння якими у ХХІ столітті є конечним: співпраця та спілкування, творчість та інновації, критичне мислення та вміння вирішувати проблеми, інформаційна грамотність, самостійність та гнучкість. Існує два шляхи: або йти вперед, або зупинитися.
Дітям потрібно бути успішними вже завтра. Дослухаючись до потреб ринку, слід цілеспрямовано перебудовувати освіту, що, в свою чергу, допоможе формувати успішну особистість школяра.
У процесі групової роботи учасників Форуму за секціями вони мали змогу ознайомитись із новітніми тенденціями застосування інноваційно-комунікаційних технологій на практиці, переконатись, що володіння відповідними навичками є вимогою часу та невід’ємною складовою кваліфікаційного портфоліо сучасного педагога.Ольга Свиреденко, керівник освітньої програми Microsoft "Партнерство в навчанні", ознайомила нас з даною програмою. Запропонувала приєднатися до програми "Вчитель-експерт", запуск якої відбувся 5 квітня цього року, розповіла про можливості професійного розвитку за допомогою курсу "Навчання з технологій".

Як біолога за фахом, мене найбільше вразила візуалізація різних біологічних об'єктів у програмі Corinth, створена координатором програми «Школи-новатори» Артуром Кочаряном. Виникло непереборне бажання чим скоріш опанувати цю програму.
Матеріал можна переглянути, перейшовши на ссилку!!!
http://www.youtube.com/watch?v=d-mJzXtgsSA&feature=player_embedded


На завершення всі учасники Форуму отримали сертифікати.
У цілому залишилися якнайкращі спогади, адже ми зустрілися з такою кількістю однодумців. Вразили бездоганність організації, високий рівень проведення, щире ставлення до учасників Форуму з боку його організаторів.
Для себе я одержала багато цінної інформації щодо нових шляхів використання ІКТ, вимог до конкурсних робіт, програмних продуктів компанії Microsoft, джерел самоосвіти.
Повернувшись додому з'явилося бажання творити, вчити і самій навчитися!!!
Хочеться подякувати всім організаторам і учасникам Форуму за чудову роботу, а відряджуючій стороні - за надану можливість участі!

О. Данканич, вчитель біології
ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Тур’я-Ремета Перечинсько району