Рахівський район

Валерій Валерійович Рябчук – „Заслужений діяч естрадного мистецтва України”

uch 1

Наприкінці минулого року в м. Київ асоціацією діячів естрадного мистецтва України Валерію Валерійовичу Рябчуку – керівнику гуртка, методисту Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості присвоєно Почесне звання „Заслужений діяч естрадного мистецтва України”.

Навчання й виховання засобами літератури презентували словесники Видричанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

vudr 1

Однією з технологій загальнопедагогічного характеру, які впроваджуються у сучасній школі, є технологія особистісно зорієнтованого навчання. Сучасність вимагає навчити учнів самостійно та творчо вирішувати проблеми, шукати нову інформацію й робити висновки, а не подавати дітям готові знання. Який він, учитель-новатор?

Семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи „Інноваційні технології організації науково-методичної роботи в закладі освіти”

luh 1

Кожен учитель прямує до своєї „Говерли” власним шляхом. Один із них – це методична робота, яка втілюється в різних формах і методах роботи з педагогами, що забезпечують творчий підхід у розв’язанні педагогічних проблем, потребують активності всіх членів педагогічного колективу, створюють позитивну мотивацію. Майстерність учителя формується через постійне, систематичне професійне навчання на місцях. 

Волонтерська діяльність та проект «З Україною в серці» юних ясінчан

serce 5

Чи не найважливіша робота сьогодні – соціальна. У наш час вона не лише необхідна, а й престижна та популярна. Чимало відомих українських і світових знаменитостей долучаються до благодійництва, меценатства, волонтерства. Найбільш соціально-активною частиною молодіжного середовища є волонтери, зокрема як носії добрих справ і позитивної інформації. Тому в школах району у межах учнівського самоврядування створено постійно діючі волонтерські загони, координаторами яких є педагоги-організатори.

Національно-патріотичне виховання в Костилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

nac 1

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу.
Що ж таке патріотичне виховання в сучасному розумінні? Це планомірна виховна діяльність, результатом якої є почуття патріотизму, тобто любові до рідної землі, Батьківщини, держави, культури, традицій, відповідальність за природу, національна самосвідомість і гідність, потреба зробити свій внесок у долю Батьківщини, прагнення праці на благо рідної країни, її народу.

Популяризація ідей ОЗОНу на ІХ Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей „Мій особистісно зорієнтований урок” у Червонограді

rakh

Нещодавно в м. Червонограді Львівської області відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей „Мій особистісно зорієнтований урок”.
Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 12 зустріла гостинно понад 200 учасників фестивалю, учителів-словесників з 21 області України, а наступного дня естафету підхопило ще 4 освітні заклади: Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 9, Червоноградська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 8, Червоноградська гімназія, Червоноградський НВК „Спеціалізована школа І-ІІ ступенів-колегіум” №3.

Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини у Верховині

DSCF2231

З метою виявлення і підтримки талановитої учнівської молоді, виховання творчої та наукової еліти, підвищення інтересу дітей до поглибленого вивчення базових предметів, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями, сприяння школярам у професійному самовизначенні в смт Верховина Івано-Франківської області відбувся ХХІ зліт обдарованої молоді Гуцульщини. У Зльоті брали участь понад 300 учнів з Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей. Рахівщину представляли 18 учнів. У складі делегації були Капустяк Н.Т., завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту, Семенюк М.В., директор Рахівського РЦНТТ, Петенко О.В. та Шмиг В.В., керівники гуртків Рахівського РЦНТТ та автор цих слів.

Відбувся районний навчально-практичний семінар учителів трудового навчання (технологій)

1522571849869

Трудове навчання в умовах освітньої реформи орієнтовано на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які спрямовані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей. Розуміння нових змін мають створити всі предмети в Новій українській школі, щоб формувати ключові компетентності. І тут трудове навчання може бути „лідером”.

Формування управлінської компетентності керівника

dr 1

Для забезпечення якості освіти, розвитку здібностей та інтересів школярів і соціалізації їх у сучасному освітньому середовищі директору школи доводиться бути творчо-гнучким, уміти вирішувати нерозв’язні проблеми. Сьогодні дуже актуальним є питання – яким має бути директор сучасної школи, адже він є ключовою фігурою освітнього середовища. Інноваційні процеси в освіті, запровадження ключової реформи Міністерства освіти і науки – Нової української школи – сприяли вибору теми районного семінару керівників шкіл у Великобичківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а саме „Формування управлінської компетентності керівника сучасного закладу освіти в парадигмі Нової української школи”.

Обмін досвідом: учителі району про національно-патріотичне виховання

kost 1

„Серед виховних напрямів найбільш актуальними сьогодні є патріотичне, громадянське виховання. Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості”, – зазначено в Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.