Волонтерська діяльність та проект «З Україною в серці» юних ясінчан

serce 5

Чи не найважливіша робота сьогодні – соціальна. У наш час вона не лише необхідна, а й престижна та популярна. Чимало відомих українських і світових знаменитостей долучаються до благодійництва, меценатства, волонтерства. Найбільш соціально-активною частиною молодіжного середовища є волонтери, зокрема як носії добрих справ і позитивної інформації. Тому в школах району у межах учнівського самоврядування створено постійно діючі волонтерські загони, координаторами яких є педагоги-організатори.

На змістовну і корисну розмову з проблеми «Формування в учнів національної свідомості та лідерських якостей через участь в учнівському самоврядуванні школи та волонтерській діяльності» зібралися на чергове засідання районного методоб’єднання педагоги-організатори шкіл у Ясінянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Гостей вітали директор закладу освіти Данів Г.І. та її заступники Студеняк О.В., Маркульчак Н.М. Представивши очолювану нею школу та педагога-організатора Копитчук Марію Миколаївну, Галина Іванівна Данів наголосила на тому, що основна увага в закладі освіти звертається на виховання учня-особистості з високою національною і громадською свідомістю, який володіє життєвими компетентностями в найголовніших сферах людського життя, майбутнього учасника розбудови суспільства. А педагог-організатор вміло організовує дозвілля школярів у тісній співпраці з педагогічним колективом, класними керівниками, батьками, шкільною бібліотекою та громадськими організаціями селища.
Копитчук М.М., презентувавши свою діяльність як педагога-організатора «Національно-патріотичне виховання через роботу шкільного парламенту «Крок у майбутнє», запросила присутніх на показове засідання волонтерського загону «Милосердя» Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, який очолює Вербещук Анастасія, учениця 11-А класу. Це було тематичне засідання шкільного парламенту «Людина починається з добра» як один із заходів проекту «З Україною в серці», на якому обговорили питання волонтерського руху та патріотизму в Україні загалом і безпосередньо в даному закладі освіти, оскільки патріотизм та благодійність мають велике значення саме зараз, коли потрібно бути свідомими у тому, що робимо і для чого живемо. Школярі вразили своєю обізнаністю про волонтерство, чітко охарактеризувавши людину-волонтера як таку, що добровільно надає безкоштовну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, військовим у зоні ООС та їх родинам, ветеранам, вдовам, пропагує здоровий спосіб життя, стоїть на захисті тварин, вирішує екологічні проблеми тощо. Вони довели дієвими вчинками, участю в різноманітних заходах, співпрацею з громадською організацією «Нове Ясіня», що бути волонтером – це і є прояв патріотизму, любові до своєї батьківщини, самобутньої культури, людей.
На засіданні шкільного парламенту «Крок у майбутнє» була присутня Джунджик Світлана Миколаївна, представник ГО «Нове Ясіня», що дбає про чисте довкілля. У своєму виступі вона розповіла про те, що порушуючи в селищі екологічні проблеми, зокрема зі сміттям, його вивозом і переробкою, громадська організація пропонує європейський досвід – сортування сміття з подальшою утилізацією або ж вторинною переробкою, який вони у своїх екологічних акціях, різноманітних заходах пропагують як школярам, так і жителям селища Ясіня, дбаючи про чистоту навколишнього середовища, естетичний вигляд, здоров’я односельчан. Зокрема, зі словами вдячності звернулася до школярів-волонтерів, активних учасників усіх починань ГО «Нове Ясіня», їх наставників, що підтримують ініціативу та волонтерський рух у школі та селищі, виховують справжніх патріотів, вчать любити ближнього й допомагати тим, хто того потребує.
Практичною реалізацією розпочатого шкільного проекту була подорож учасників районного семінару екологічною стежкою в гори за маршрутом «Ясіня – озеро Герешаска» та флеш-моб «З Україною в серці». Саме там, де гори сягають синьої блакиті неба, розумієш велич і нерукотворну красу, даровану людям, яку просто гріх занапастити.
Від імені всіх педагогів-організаторів району хочеться висловити щиру вдячність Копитчук М.М. та педагогічному колективу Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 за щоденну працю на ниві виховної роботи, досвід роботи, що сприяє всебічному творчому розвитку учнів, вихованню щирих патріотів, організаторські здібності. Особлива подяка за позитивні емоції та відчуття щастя, радості, краси, заряд натхнення на плідну педагогічну працю!

                                                                  Федосенко Т.М., методист РМК
відділу освіти, молоді та спорту
Рахівської РДА

serce 2 serce 4

 serce 1 serce 6