Семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи „Інноваційні технології організації науково-методичної роботи в закладі освіти”

luh 1

Кожен учитель прямує до своєї „Говерли” власним шляхом. Один із них – це методична робота, яка втілюється в різних формах і методах роботи з педагогами, що забезпечують творчий підхід у розв’язанні педагогічних проблем, потребують активності всіх членів педагогічного колективу, створюють позитивну мотивацію. Майстерність учителя формується через постійне, систематичне професійне навчання на місцях. 

 

Згідно з планом РМК відділу освіти, молоді та спорту 26 листопада 2019 року на базі Лужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи „Інноваційні технології організації науково-методичної роботи в закладі освіти”. Мета семінару – розглянути теоретичні та практичні аспекти розвитку професійних компетентностей учасників освітнього процесу, ознайомити з елементами сучасних технологій навчання та сприяти вдосконаленню професійної компетентності педагогів у галузі новітніх технологій.
Семінар розпочався з музичного привітання учасників учнями 5-го класу та презентацією закладу, досягнень педагогічних працівників і учнівського колективу директором школи Романом Студеняком і модератором заходів, заступником директора з НВР Тетяною Піцурою. Завідувач РМК відділу освіти Наталія Капустяк ознайомила присутніх з планом роботи та побажала плідної праці.
Практичний модуль семінару складався з відвідування показових уроків: природознавства у 3-А класі (класний керівник Дребіт Л.О.), англійської мови в 4 класі (вчитель Жадані М.М.), німецької мови в 6 класі (вчитель Божук І.І.), інтегрованого уроку-подорожі з географії в 10 класі (вчителі географії Бабій А.М., української мови Піцура Т.П., зарубіжної літератури Лазарчук В.М.), майстер-класу з фізичної культури в 9 класі (вчителі Мандзюк А.А., Мандзук А.М.). Педагоги довели, що в закладі освіти працює команда справжніх професіоналів, які створюють новий освітній простір, де дітям цікаво та легко навчатися.
Теоретичний модуль семінару модератор Піцура Т.П. розпочала з майстер-класу „Інноваційні технології організації науково-методичної роботи в закладі освіти”, під час якого ознайомила учасників із новими підходами до організації методичної роботи з працівниками освітнього закладу, що сприяють удосконаленню наукової, освітньої, професійної підготовки педагогічних працівників, практичного індивідуального володіння ними уміннями та навичками навчання і виховання; презентувала досвід роботи закладу освіти щодо створення сприятливих умов для формування та розвитку професійної компетентності вчителя.У ході практичної частини учасникам семінару були представлені традиційні та інноваційні форми роботи, спрямовані на вдосконалення професійної компетентності завуча щодо організації методичної роботи в умовах реформування освіти.
Продовжили учасники семінару роботу на панельній дискусії „Модель сучасного уроку”, в ході якої мали змогу попрацювати в групах та подискутувати про основні проблеми, що стосуються мотивації педагога до успішної діяльності, створити та обговорити ментальні карти заходів, на яких вони були присутні, ознайомитися з можливостями використання в роботі заступника мультимедійного засобу – графічного редактора „Canva”.
Проведені заходи сприяли підвищенню методичної і управлінської компетенції та усвідомленню учасниками семінару себе й власної професійної діяльності як шляху до особистісного й професійного зростання.
Цікавим сюрпризом для учасників семінару стала організована учнями 9 класу церемонія нагородження „Золотий бублик – 2019”, під час якої школярі привітали присутніх віршованими рядками та власноруч виготовленими подарунками.
А в заключному блоці учасники обмінялися думками з теми семінару, відмітили високий рівень професіоналізму вчителів, які проводили уроки, результативність роботи адміністрації щодо створення сприятливих педагогічних умов для професійного розвитку, самовдосконалення педагогів, креативне поєднання інноваційних та традиційних форм методичної роботи, висловили вдячність за високий науково-методичний рівень проведення семінару-практикуму.

Мар’яна Матчук,
заступник директора з НВР
Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст.

luh 2

luh 3

luh 4