Свалявський район

Паспорт громадянина України: історія та сьогодення

sv

У рамках місячника правової освіти і виховання з метою підвищення рівня знань усіх учасників освітнього процесу щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, в усіх сферах суспільного життя, формування правосвідомості та правової культури учнівської молоді у Свалявській гімназії відбулася зустріч учнів 5-х гімназійних класів із начальником Свалявського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Степаном Михайловичем Залогою та методистом відділу освіти Свалявської райдержадміністрації Оксаною Гаврилівною Пилипанинець.
Учасники творчої групи Плоскіна Анастасія, Гебеш Едуард, Прудивус Таїсія, Мішковська Поліна, Лакатош Анастасія, Донч Єлізавета представили результати роботи над проектом „Історія паспорта”.

Мамо!

45-1

Пам’ятаймо: мати – найдорожча, найвірніша, найсвятіша людина на Землі. Бережімо її, допоки вона жива, щоб потім не картати себе довіку. Запізнілі сльози каяття – марні сльози.

Про нього – Великого, Єдиного, Нашого Тараса

shevchenko-aforizm-2

Шевченко… Пророк, Месія, Син України, національний геній, Великий Українець… Незліченний ряд перифраз про нього.
…Часто чуєш: не робіть культу Тараса. Але він є і буде довго. Україна не народила ще другого Шевченка. І Бог зна, коли він з’явиться.

Проект «Схід – захід разом»

proekt1 2

За ініціативи начальників міліції Донецької та Закарпатської областей створено проект «Схід – Захід разом». Мета цього проекту – допомогти дітям відійти від страшних потрясінь військового часу. У рамках цього проекту закарпатські міліціонери разом із департаментом освіти і науки ОДА вирішили прийняти на дванадцять днів дітей із прифронтової зони Донеччини. Було вирішено, що діти проживатимуть у санаторії «Поляна», а навчатимуться у Полянській ЗОШ І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області.

Міжнародний Шевченківський конкурс на Свалявщині

Добігає кінця 2014 рік – Рік Великого Шевченка (200-ліття від дня його народження), рік складних політичних перипетій, рік самоствердження кожного з нас і нації загалом. Ось чому по-новому, значущо й заклично, ствердно й благально звучать Великі слова:
«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…;
схаменіться! Будьте люди…;
обніміться ж, брати мої...»

Роль мультимедійних засобів в освітньому процесі

У Пасіцькому ДНЗ (завідувач Наталія Левко) проведено районний семінар вихователів дошкільних навчальних закладів «Роль мультимедійних засобів в освітньому процесі». У семінарі взяли участь 16 вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів району. Мета семінару − підвищити ІКТ-компетентність педагогів дошкільних закладів та їхню мотивацію до роботи в умовах єдиного інформаційного освітнього простору дошкільного навчального закладу.

Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти

bibliopartner1

Згідно з планом роботи відділу освіти та районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів 20 листопада на базі Стройненської ЗОШ І-ІІ ступенів Свалявського району відбувся районний семінар шкільних бібліотекарів «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти».

Творці свого світу

Щасливою миттю пролетів ще один навчальний рік. В останні дні травня підбивають підсумки своєї роботи керівники гуртків та вихованці районного Будинку школярів.

Юні знавці професій

Ось триває пора довгоочікуваних, веселих, гомінливих літніх канікул у наших учнів. Але відпочинок повинен бути активним, корисним.
Діти – це особлива категорія. У своєму дитячому світі вони думають і живуть за своїми особливими законами і правилами. Те, що ми дорослі, вважаємо грою або примхою, для них – сенс життя і мета. Крім того, дитяча психіка – це глина в наших дорослих руках. Від того, що ми хочемо створити, залежить наше майбутнє. Коли діти підростають, і гра в лікаря або вчителя переростає в думку про майбутню професію, настає наша черга допомогти дитині зробити правильний, упевнений вибір.

Формування екологічної компетентності дошкільників у сучасний реаліях

alt9 грудня 2010 року управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації спільно з обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти провели науково-практичний семінар спеціалістів та методистів з дошкільної освіти «Формування екологічної компетентності дошкільників у сучасний реаліях» на базі дошкільних закладів Свалявського району.