Творці свого світу

Щасливою миттю пролетів ще один навчальний рік. В останні дні травня підбивають підсумки своєї роботи керівники гуртків та вихованці районного Будинку школярів.


Будинок школярів – це своєрідна територія дитинства, де мешкають заповітні мрії. Тут щирі серця наставників допомагають юним і допитливим пізнати світ і себе, доторкнутися до прекрасного, здійснити творчі відкриття, здобути перші перемоги. Педагоги разом зі своїми вихованцями завзято беруться до репетицій, змагань і конкурсів, свідченням чому стали підсумкові заняття та виставки у гуртках.
Майже 50 відсотків гуртків нашого закладу працюють на базі шкіл, де наші вихованці проводили звітні виставки, а учні шкіл знайомилися з роботою своїх ровесників. Наприклад, у Свалявській гімназії представили свої роботи вихованки гуртка «Бісерне сяйво» (кер. Т.В. Пецкар) – Аріанна Шакарян та Єгенія Фогараші. Цікавою була презентація у Стройненській ЗОШ, де вихованці гуртка «Художня обробка деревини» (кер. Ю.П. Мішко) демонстрували свої витвори, вирізані з фанери.
Вихованці гуртка «Виготовлення сувенірів» підготували проекти з усіх вивчених тем: вироби в стилі сучасного дизайну і народних ремесел, вироби з текстильних матеріалів та паперу. Настрою заняттю додав майстер-клас для гостей, на якому вони власноруч виготовляли фенечки.
Гостинно, у вишиванках, на порозі своєї музейної кімнати зустрічали вихованці гуртка «Музейна справа». Дівчатка продемонстрували матеріали, зібрані в рідному селі Росош. Захід пройшов під девізом: «Себе шукаємо в історії, щоб зрозуміти, знати і знайти». Вихованці разом із керівником Оленою Василівною Мигович із нетерпінням чекають на нове приміщення, де зможуть здійснити всі свої задуми і мрії.
Яскравими стали і виступи вокальних гуртків, на яких під керівництвом наставників Н.А. Клим та Т.О. Мартін продемонстрували свої вокальні таланти та любов до музики.
2013 рік – Рік дитячої творчості. Вихованці нашого закладу стали активними учасниками обласних заходів, зокрема конкурсу «Ми таланти твої, Закарпаття», де у номінації «вокальне мистецтво» виступила Ірина Гончарук, а в номінації «декоративно-ужиткове мистецтво» – Вікторія Нахман, яка принесла у скарбничку перемог ІІ місце і була нагороджена премією у 500 грн. За підсумками Року дитячої творчості, ученицю Діану Вербещук нагороджено грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА. Відрадно, що грамотою обласної ради відзначено і нашу колегу – Наталію Володимирівну Гриценко.
Підбиваючи підсумки навчального року, хочеться відзначити, що вихованці нашого закладу загалом здобули 13 призових місць в обласних виставках та конкурсах та одне призове місце у Всеукраїнському конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва: Олександра Зайцева, Владіна Прошек, Вероніка Лявинець, Діана Вербещук (керівник – Т.В. Пецкар); Вікторія Нахман, Вікторія Денис, Оксана Зацепіна, Мирослава Гедел, Марія Багрійчук (керівник – Н.В. Гриценко); Іван Барнич (керівник – М.В. Батрин); Христина Мішко (керівник – Ж.Й. Ярчич).
Із такими здобутками ми прийшли до завершення навчального року. Приємно, що наші учні стають переможцями не лише навчальних дисциплін, а й різноманітних творчих конкурсів. Наше завдання – розвивати творчі здібності вихованців. Опановуючи нове ремесло, науку, той чи інший вид мистецтва, діти знаходять нове хобі в години дозвілля, а часто і покликання на все життя.

Жанна ЯРЧИЧ,
керівник районного Будинку школярів