Проект «Схід – захід разом»

proekt1 2

За ініціативи начальників міліції Донецької та Закарпатської областей створено проект «Схід – Захід разом». Мета цього проекту – допомогти дітям відійти від страшних потрясінь військового часу. У рамках цього проекту закарпатські міліціонери разом із департаментом освіти і науки ОДА вирішили прийняти на дванадцять днів дітей із прифронтової зони Донеччини. Було вирішено, що діти проживатимуть у санаторії «Поляна», а навчатимуться у Полянській ЗОШ І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області.

Учнівський та педагогічний колективи з нетерпінням чекали на гостей, яких зустріли хлібом-сіллю та теплими і щирими оплесками. Діти у національних костюмах співали пісні, декламували віршики, разом молились, щоб нарешті закінчилась війна. Наступного дня гості побували на екскурсії в м. Ужгороді, де відвідали етнографічний та краєзнавчий музеї, еколого-натуралістичний центр.
У понеділок на дітей війни чекала вся школа. На лінійці їх щиро привітала директор школи В.О. Попович. Після уроків для наших учнів та гостей Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді провів майстер-клас з виготовлення іграшки з тканини та орігамі.
Наступного дня в клубі санаторію «Поляна» з дітьми війни, учнями Полянської та Голубинської шкіл проводився конкурс карооке. Переможцем стала дружба, бо діти сходу і заходу співали пісень разом, а також вели хороводи.
З особливою відповідальністю дирекція та працівники школи поставилися до організації екскурсії дітей на Синевирське озеро. Начальник відділу освіти організувала автобус, а працівники школи подбали про те, щоб учні мали що перекусити під час подорожі.
За ініціативи методиста відділу освіти О.Г. Пилипанинець проведено акцію «Зроби подарунок дитині війни». До неї долучилися не тільки полянські школярі, а й учні Свалявської гімназії, Свалявської ЗОШ № 1, 2, 3, Дусинської, Керецьківської, Неліпинської, Голубинської, Плосківської шкіл, вихованці Будинку школяра.
До школи навідалася начальник відділу освіти Свалявської РДА Едіта Грабар, яка разом із учнями 9 класу Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 передала подарунки дітям із Донецької області. Полянські школярі підготували невеличку концертну програму, в рамках якої учні 7-Б класу Г. Пехньо, М. Бургер та Д. Танасейчук декламували вірші. Нікого не залишив байдужим спів пісень у виконанні учнів 8 класу А. Чокнадія та М. Стегури: про це свідчили сльози на очах у всіх присутніх. Едіта Грабар наголосила, що Схід і Захід – завжди разом. Побажала донеччанам, щоб швидше скінчилась війна, щоб дні, проведені на Закарпатті, залишилися у пам`яті назавжди.
Донецькі діти щиро подякували не тільки вчителям, які цікаво проводили уроки, опікували їх любов`ю, а й учням, з якими потоваришували.
Насамкінець директор школи В.О. Попович відмітила, що проект «Схід – Захід разом» зробив велику справу – об’єднав дітей із різних регіонів. Вона побажала усім мирного неба і гарних оцінок, наголосила, що ніхто нікому не каже «прощавайте», а кожен говорить один одному «до зустрічі».

О. Попович, педагог-організатор

proekt1 1

proekt1 3

proekt1 4