Паспорт громадянина України: історія та сьогодення

sv

У рамках місячника правової освіти і виховання з метою підвищення рівня знань усіх учасників освітнього процесу щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, в усіх сферах суспільного життя, формування правосвідомості та правової культури учнівської молоді у Свалявській гімназії відбулася зустріч учнів 5-х гімназійних класів із начальником Свалявського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Степаном Михайловичем Залогою та методистом відділу освіти Свалявської райдержадміністрації Оксаною Гаврилівною Пилипанинець.
Учасники творчої групи Плоскіна Анастасія, Гебеш Едуард, Прудивус Таїсія, Мішковська Поліна, Лакатош Анастасія, Донч Єлізавета представили результати роботи над проектом „Історія паспорта”.

Степан Михайлович Залога розповів про переваги та можливості нових біометричних паспортів. Зауважив, що перший паспорт громадянина України, відповідно до чинного законодавства, особа отримує при досягненні 14-річного віку. Тож учням, яким виповнилося 14 років, необхідно звернутися до Свалявського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області для отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки. Уперше послуга надається виключно за місцем реєстрації. Надалі змінити паспорт можна буде в будь-якому куточку України. Паспорт громадянина України видається безкоштовно громадянам, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт громадянина України вперше. Аби школярі змогли зробити це своєчасно і в стислий термін, працівники служби намагаються виконувати цю адміністративну послугу швидко і якісно. Перша ID-картка видається на 4 роки, до виповнення 18 років.
Оксана Гаврилівна Пилипанинець закликала гімназистів вчасно оформити паспорти громадянина України, адже для одержання свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, що дає право на вступ до школи III ступеня, закладу професійно-технічної освіти, закладу вищої освіти I-II рівня акредитації, та своєчасної реєстрації випускників на ЗНО-2020 однією із основних умов є наявність паспорта громадянина України у формі ID-картки.
Відповідаючи на запитання та підбиваючи підсумок зустрічі, Степан Михайлович Залога зазначив, що сьогодні і внутрішній паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, і паспорт громадянина України для виїзду за кордон, мають електронний чіп із біометричними даними власника документа. Цей паспорт неможливо підробити, ним не зможе скористатися жодна інша особа. У майбутньому також розвиватимуться електронні сервіси, які дозволятимуть суттєво спростити надання послуг громадянам, які мають біометричні документи.

Надія Загуменнова,
заступник директора
Свалявської гімназії