Юні знавці професій

Ось триває пора довгоочікуваних, веселих, гомінливих літніх канікул у наших учнів. Але відпочинок повинен бути активним, корисним.
Діти – це особлива категорія. У своєму дитячому світі вони думають і живуть за своїми особливими законами і правилами. Те, що ми дорослі, вважаємо грою або примхою, для них – сенс життя і мета. Крім того, дитяча психіка – це глина в наших дорослих руках. Від того, що ми хочемо створити, залежить наше майбутнє. Коли діти підростають, і гра в лікаря або вчителя переростає в думку про майбутню професію, настає наша черга допомогти дитині зробити правильний, упевнений вибір.


Ні для кого не секрет, що літом під час канікул наші діти живуть своїм власним життям, насолоджуються річками, сонцем і вседозволеністю. Тому профорієнтаційні заходи у дитячих оздоровчих таборах – це чудовий шанс для дитини і повчитися, і погратися. Підтвердженням цьому є проведення різноманітних заходів в оздоровчих літніх таборах центром зайнятості Свалявського району.
Так, на початку серпня цього  року у дитячому оздоровчому таборі «Закарпатського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей м.Свалява», було проведено презентацію професій.
На початку зустрічі спеціаліст центру зайнятості розповіла дітям про соціальні послуги, які надаються учнівській молоді, зосередила увагу присутніх на важливості правильного вибору професійного шляху.
Спеціаліст Свалявського РЦЗ Тетяна Барта, проінформувала дітей про типи професій, такі як: «Людина – природа», «Людина – техніка», «Людина – людина», «Людина – знакова система», «Людина – художній образ», розповіла про види діяльності, предмети праці, основні вимоги, що ставляться професією до особи, та приклади професій.
Під час індивідуальних бесід та консультацій, спеціаліст центру зайнятості надала діткам рекомендації щодо вибору професійного шляху з урахуванням потреб ринку праці. Захід пройшов цікаво, жваво і змістовно. Діти отримали багато цікавої і корисної інформації, що сподіваємося спонукає їх до виваженого і свідомого вибору майбутньої професії.
Такі виїзні профорієнтаційні заходи Свалявського районного центру зайнятості будуть проводитися і надалі, адже дуже важливо своєчасно надати кваліфіковані поради дітям, особливо середнього та старшого віку, які уже сьогодні стоять перед найважливішим вибором у своєму житті – вибором професійного майбутнього.

Т. Барта,
спеціаліст Свалявського РЦЗ