Відбувся фестиваль «Вклонімось хлібу – він святий»

З метою залучення дітей та учнівської молоді району до активної пізнавальної, пошукової й трудової діяльності у жовтні на базі Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проводився районний етап Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця».

Основні завдання фестивалю – створення умов для самореалізації талановитих і обдарованих дітей та учнівської молоді; розвиток у них творчих інтересів до пошукової діяльності; формування шанобливого ставлення до народних традицій; вивчення, систематизація та поширення передового досвіду щодо організації діяльності музеїв хліба у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах; підтримка соціальної активності учнівської молоді.
Відкриттю фестивалю передувало вступне слово директора Тячівського райЕНЦ І.М.Ткач, інформаційне повідомлення «Хліб-моєї Батьківщини» зав. відділу оргмасової роботи Л.М.Поп та виступ команди гуртківців Тячівського районного еколого-натуралістичного центру з літературно-художнім монтажем «Вклонімось хлібу - він святий», який підготувала Т.Ф.Мошкіна – методист райЕНЦ.
Що ж до самого фестивалю, то це було багате зібрання найрізноманітніших експонатів – духмяних закарпатських короваїв, малюнків та плакатів про хліб.
«В усі часи, в усі віки, в усіх народів на землі було найбільшою святістю, коли на столі лежав хліб», під таким гаслом відбулася презентація короваїв, які презентували Галац В.В. – учитель біології Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., Юришинець Г.М. – учитель образотворчого мистецтва Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст., Куцин Г.Ю. – керівник гуртка «Знавці лікарських рослин», Копинець О.В. – керівник гуртка «Юні друзі природи», Місарош М.І. – керівник гуртка «Знавці лікарських рослин», Мадар Н.І. – керівник гуртка «Флористика та фітодизайн», Хрипта О.М. – керівник гуртка «Знавці лікарських рослин» Тячівського райЕНЦ.
Вигадкою і смаком відзначилися авторські малюнки та плакати з теми «Хліб – очима дітей» наступних учнів шкіл району: Петракової Тетяни та Кус Тетяни (Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Розмана Андрія та Паканича Івана (Чумалівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Стойка Яни та Стойки Руслани (Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1); Когут Дарини (Калинівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Юришинець Дарини (Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Ривис Вікторії (Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3); Задорожної Вікторії (Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст.); Бован Тетяни (Вонігівської ЗОШ І-ІІІ ст.); Поп Діани (Углянська ЗОШ І-ІІІ ст.); Зизень Іванни (Кривська ЗОШ І-ІІ ст.); Бердар Іванни та Целич Камілли (Дубівська ЗОШ І-ІІ ст. №1); колективна робота гуртка «Друзі природи» (Руськополівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
Кращі матеріали районного фестивалю «Українська паляниця» представлені на розгляд обласного журі ЗОЕНЦ м.Ужгорода.
Приємно відмітити, що наша екологічна агітбригада «Зелена хвиля» представляла Закарпаття на Всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця» у м.Києві.

Тячів райЕНЦ