На Тячівщині відбулися змагання зі скелелазіння та спелеотехніки

skalu 3

15-16 жовтня в урочищі Занівка в селі Дулово на Тячівщині відбулися змагання на Кубок Закарпатської області зі скелелазіння та спелеотехніки серед юнаків та юніорів „Вертикальний світ Занівки для молоді”.

Змагання скелелазів проходили у рамках однойменного проекту, підтриманого Карпатською фундацією (Словаччина) та Карпатським фондом (Україна) за підтримки Словацької агенції із міжнародного розвитку (SlovakAid). Керівником проекту є голова ГО „Не межа” Віталій Вовчик у партнерстві з КП „Агенція регіонального розвитку Тячівського району”, Чумалівською та Дулівською сільськими радами.
У змаганнях взяли участь понад 50 юних скелелазів з м. Ужгород, с. Керецьки (Свалявський район), смт Буштино та с. Новобарово (Тячівський район).
Організаторами виступили Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, громадські організації Альп-клуб „Не межа…” та Пригодницький клуб „LYNX”, сектор з питань фізичної культури та спорту управління освіти, молоді та спорту Тячівської РДА.
Відтак змагання стартували. Юнаки і дівчата змагалися у різних вікових категоріях. Юні підкорювачі висоти зі страховкою вперто і наполегливо долали різні за складністю маршрути. Кожен викладався на повну. Частина учасників почували себе на скелях упевнено, а для інших це був перший шанс випробувати сили.
За результатами змагань, призові місця розподілились таким чином:
юнаки 1998-2001 р.н.: І місце – Микола Захаров (м. Ужгород), ІІ місце – Михайло Сакаль (с. Керецьки), ІІІ місце – Олег Гудзинський (м. Ужгород);
юнаки 2002-2003 р.н.:  І місце – Микола Худик (м. Ужгород), ІІ місце – Валентин Русник (м. Ужгород), ІІІ місце – Владислав Руцинський (м. Ужгород);
юнаки 2004-2005 р.н.: І місце – Станіслав Дебелий (Ужгород), ІІ місце – Максим Зинич (м. Ужгород), ІІІ місце – Едуард Бенца (смт Буштино);
дівчата 1999-2001 р.н.: І місце – Олександра Осійська (м. Іршава), ІІ місце – Анна Орсаг (смт Буштино); ІІІ місце – Олександра Костів (м. Ужгород);
дівчата 2002 р.н.: І місце – Вікторія Сабадош (смт Буштино),  ІІ місце – Олеся Рущак, ІІІ місце – Тетяна Соломінська (м. Ужгород);
дівчата 2003-2004 р.н.: І місце – Олександра Руцинська (м. Ужгород), ІІ місце – Анна Онєгіна (м. Ужгород), ІІІ місце – Кароліна Подвич (смт Буштино).
Цього ж дня на скелях Занівки відбувся VI, заключний, етап Чемпіонату України зі спелеотехніки – техніки спуску у печери.
Як розповіла координатор комісії зі зльотів і змагань Української спелеологічної асоціації Лілія Кіосєва, на змагання приїхали близько десяти учасників з Києва, Полтави та Закарпаття.
У цьому етапі чемпіонату взяв участь і відомий екстремал, учасник клубу „Полтава-Спелео” Дмитро Бєляєв. У 2013 років він з другом потрапив у лавину на горі Гемба (Міжгірський район). Його товариш загинув під снігом. А Дмитро, зламавши обидві ноги і пролежавши під снігом близько 30 годин, залишився живим. Але одну кінцівку довелося ампутувати. Та навіть із протезом він не залишив улюблену справу. І цього разу приїхав із друзями до Занівки.
У підсумку змагань І місце серед чоловіків посів Володимир Арбузов (м. Київ). На другому – Михайло Левінець (м. Ужгород), на третьому – Кирило Марковський (м. Харків). Серед жінок:  І місце – Лілія Кіосєва (м. Київ), ІІ місце – Зінаїда Касьян (м. Київ), ІІІ місце – Анна Чаплигіна (м. Київ).
Серед юнаків 2001-2004 р.н. призові місця поділили ужгородці: Станіслав Дебелий (І місце), Микола Худик  (ІІ місце) та Олег Гудзинський (ІІІ місце). Серед дівчат – Олександра Осійська (І місце), Олександра Костів (ІІ місце) та Олександра Руцинська (ІІІ місце). Серед юнаків 1997-1999 р.н. першим став Владислав Курта, на ІІ місці – Ян Роман, на ІІІ – Михайло Сакаль.
Наступного дня відбулася церемонія нагородження, під час якої призерів відзначили грамотами та подарунками.

За матеріалами Закарпаття онлайн

skalu 1 skalu 2

skalu 4

skalu 5

skalu 6