Великоберезнянський район

Мистецтво життєтворчості – мистецтво життя!

IMG 2242

Людське життя – складний, багатогранний процес, калейдоскоп подій, рішень, учинків, принципів… Воно має свій зміст, закони, свій простір, свободу. Жити, за словами Г. Сковороди, – пізнати себе й світ, тому уміння жити – це наука, що включає в себе фізіологію, психологію, педагогіку, соціологію, економіку й низку інших дисциплін, і водночас мистецтво, оскільки в цьому процесі важливу роль відіграють фантазія, креативне мислення, що сприяє розробленню й здійсненню оригінального творчого задуму, індивідуального й неповторного життєвого сценарію, використанню специфічних правил при виконанні соціальних ролей, у спілкуванні, у прагненні до життєвого успіху.

Правова культура як засіб формування громадянської компетентності учнів на уроках історії та правознавства

pravo 1

Сучасне суспільство для повноцінного свого функціонування потребує соціальної адекватності своїх членів, які достатньою мірою орієнтуються в суспільних процесах, можуть усвідомлено визначати в них власне місце та діяти з користю як для суспільства, так і для себе.
Проблема становлення демократичного, громадянського суспільства вимагає розгляду питання, якими мають бути знання та вміння громадян для утвердження гуманного суспільства та успішної самореалізації в ньому, тобто питання громадянської культури та громадянської компетентності.

Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!

kozaku 6

Сьогодні ми все частіше звертаємося до наших витоків: рідної мови, історії Батьківщини, національних традицій та культурної спадщини українського народу. Ще одним кроком назустріч цьому відродженню став Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Великоберезнянщини „Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!”, організований відділом освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації, за підтримки Великоберезнянського районного військового комісаріату та районної організації Товариства сприяння обороні України, що відбувся протягом 6-10 травня.

Співпраця між факультетом іноземної філології та навчальними закладами області

inoz fil 2

Хорошою традицією вже стала співпраця ДВНЗ «Ужгородський національний університет» із загальноосвітніми закладами області.
Так, факультет іноземної філології підготував низку заходів, з якими планує відвідати навчальні заклади області.

Великоберезнянській гімназії – 23

06

Щорічно в останній тиждень жовтня Великоберезнянська гімназія святкує свій день народження.
Традицією стало з цієї нагоди проводити в закладі День самоврядування. Випускники пробують себе у ролі вчителів, обирають власного директора, завучів, проводять уроки. Не змінилося в такому устрої нічого цього року.

Слава Україні! Героям слава!

zaxusnuk 2

Відомий вислів «Є така професія: захищати Батьківщину» не повинен бути лише гаслом, а принципово життєвою позицією справжніх чоловіків. Уперше цього року, 14 жовтня, у нашій країні ми відзначаємо урочисте і світле свято – День захисника України. Згідно з Указом Президента України це свято з’явилося в нашому календарі на честь мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу. У цей день український народ вшановує подвиг своїх героїв, які в різні часові періоди історії незалежної України боролися за її цілісність, соборність і суверенність, вклоняється перед пам’яттю справжніх патріотів країни, які загинули героями на полі бою за ідеали української державності.

Україна очима молодих!!!

Жовтень щедрий не тільки на золото падолисту. Для кожного українця з цим багатобарвним місяцем року асоціюються патріотичні настрої: любов до Батьківщини, рідного краю, усвідомлення своєї приналежності до єдиного неподільного народу. Символічно, що саме у жовтні загальноосвітні навчальні заклади Великоберезнянського району проводять місячник національно-патріотичного виховання «Виховуємо громадянина – патріота України».

«Здорова нація — міцна країна». Осіння районна школа лідерів учнівського врядування

P1200716

Сучасна освіта перебуває в постійному оновленні, а тому вимагає від педагогів новітніх ідей, сучасних підходів до організації виховної роботи. Актуальною проблемою сьогодення є збереження здоров’я дітей, формування у них світогляду, спрямованого на оволодіння навиками здорового способу життя та безпечної поведінки, створення умов для гармонійного розвитку душі і тіла. Здоров’я – найбільша цінність не лише окремої людини, а й усього суспільства. Тому одним із провідних напрямів виховної роботи навчальних закладів Великоберезнянського району є збереження здоров'я дітей, що визначає ступінь їхньої життєздатності, життєтворчості, можливості реалізувати свої потенційні біологічні та соціальні функції. З огляду на означені завдання розпочала роботу осіння школа лідерів учнівського врядування «Здорова нація – міцна країна», яка є першою із запланованих чотирьох сезонних шкіл.

Мій рід, родина – ось моя Україна

Родинне виховання – перша природна і постійно діюча ланка виховання. Без докорінного поліпшення родинного виховання не можна домогтися значних змін у подальшому громадянському вихованні підростаючих поколінь. У сім'ї закладається духовна основа особистості, її мораль, самобутність національного світовідчуття і світорозуміння.
Досвідом роботи з організації ціннісного ставлення до сім’ї поділилися виховники Ставненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які показали наскільки у системі виховання важливим є ціннісне ставлення до сім'ї.