Слава Україні! Героям слава!

zaxusnuk 2

Відомий вислів «Є така професія: захищати Батьківщину» не повинен бути лише гаслом, а принципово життєвою позицією справжніх чоловіків. Уперше цього року, 14 жовтня, у нашій країні ми відзначаємо урочисте і світле свято – День захисника України. Згідно з Указом Президента України це свято з’явилося в нашому календарі на честь мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу. У цей день український народ вшановує подвиг своїх героїв, які в різні часові періоди історії незалежної України боролися за її цілісність, соборність і суверенність, вклоняється перед пам’яттю справжніх патріотів країни, які загинули героями на полі бою за ідеали української державності.

Символічним є і те, що саме 14 жовтня українці споконвіків святкують День Покрови Пресвятої Богородиці, яка, за народним повір’ям, є оберегом України та її захисників, а також з найдавніших часів у цей день ми вшановуємо пам’ять українського козацького війська.
Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2015 році Дня захисника України» від 23.08.2015 року № 497 задля піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Великоберезнянського району було організовано Тиждень, присвячений Дню захисника України.
У рамках Тижня проведено години класного керівника, на яких педагоги висвітлювали героїзм сучасних захисників України, мандрували славним історичним минулим, згадували односельчан – учасників АТО – задля виховання патріотизму учнів; спортивні змагання; перегляд фільмів з подальшим обговоренням; тематичні виховні години в рамках місячника шкільних бібліотек «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки»; відкритий мікрофон «Волонтер – мирний воїн», під час якого учні мали змогу висловити свої думки, судження про нелегку й небезпечну роботу волонтерів; конкурс малюнків; історичні хвилинки «Діяльність УПА – боротьба за створення незалежної Української держави»; виховні бесіди національно-патріотичного спрямування; свята-зустрічі з прикордонниками; випуск шкільних газет; уроки мужності, виховні заходи, книжкові виставки, тематичні полиці, що висвітлюють утворення Української Повстанської Армії.
Сьогодні, як ніколи, усі зрозуміли, що головним і вирішальним рубежем у боротьбі проти війни залишається сама людина, її сильна воля, твердий характер, висока мораль, вірна жертовна любов до Батьківщини, відчуття себе її частинкою. Отже, ми пишаємося нашими героїчними земляками, які, не шкодуючи власного життя, здійснюють подвиги заради самобутності української нації та можливості теперішнім і прийдешнім поколінням українців жити у вільній країні.

Вікторія Боднар, методист РМК,
Великоберезнянський р-н

zaxusnuk 1

zaxusnuk 3