Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!

kozaku 6

Сьогодні ми все частіше звертаємося до наших витоків: рідної мови, історії Батьківщини, національних традицій та культурної спадщини українського народу. Ще одним кроком назустріч цьому відродженню став Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Великоберезнянщини „Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!”, організований відділом освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації, за підтримки Великоберезнянського районного військового комісаріату та районної організації Товариства сприяння обороні України, що відбувся протягом 6-10 травня.

На урочистому відкритті Фестивалю сили й спритності, духовності й патріотизму учасників привітали методисти РМК відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації В.М. Боднар, О.В. Савко, М.І. Шкурда, представник Великоберезнянського районного військового комісаріату майор В.М. Кавчак та начальник районної організації Товариства сприяння обороні України І.В. Герзанич. Виступаючі наголосили на значущості організованого заходу, спрямованого на підвищення військово-патріотичного виховання молоді, їхнього загартування та витривалості, формування здорового способу життя, почуття відповідальності й обов’язку, національної свідомості, духовних і соціальних цінностей, любові та поваги до рідного краю, його культури, виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу.
У рамках Фестивалю відбулися два районні заходи: ІІ тур Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України „Козацький гарт – 2016” та І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).
Відповідно до Регламенту проведення програма Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України „Козацький гарт” була різноманітною та захоплюючою. Спочатку команди змагалися в конкурсі знавців історії українського козацтва „Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе”. Спортивна частина складалася з таких видів: „Човниковий біг” 4х9 м (хлопці, дівчата), стрибки в довжину з місця (хлопці, дівчата), стрибки через скакалку протягом 30 сек (дівчата), перетягування канату (хлопці), естафета.
У спортивних випробуваннях згідно з умовами заходу брали участь усі представники команд, що вимагало від учасників високого рівня розвитку не тільки фізичних, а й морально-вольових якостей. Удало показані результати в одному чи навіть у двох видах програми не могли гарантувати успішного кінцевого результату – потрібно було зберігати напруження та концентрацію протягом усіх змагань.
За результатами випробувань статус найсильніших виборола збірна Ставненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, друге місце посіла команда Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третє – Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Команда-переможець фестивалю – збірна Ставненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – буде представляти Великоберезнянський район у ІІІ (обласному) турі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України „Козацький гарт – 2016”.
Випробування Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) складалися з таких етапів: „Стройовий впоряд” – найперше змагання, на якому команди змагалися з індивідуальних дій та дій у складі рою (елементи стройової підготовки); „Відун” – інтелектуальна гра-вікторина з історії козацтва та Збройних Сил України; стрільба з пневматичної зброї; козацька забава „Перетягування линви (канату)”; спортивні силові змагання (віджимання, підтягування, присідання); надання першої долікарської допомоги; розпалювання багаття та встановлення намету.
У загальному підсумку лідером стала команда Волосянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів „Гармаш”, в активі якої 5 перемог з різних видів змагань. ІІ місце вибороли школярі Чорноголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів „Орли”. ІІІ місце посіла команда Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом „Воля”. Юні „соколята” Волосянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів „Гармаш” захищатимуть честь Великоберезнянщини на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).
Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Великоберезнянщини „Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!” відбувся на високому організаційному рівні завдяки тісній співпраці організаторів заходу, належній підготовці та кваліфікованому проведенню, тому в усіх учасників залишились чудові враження та позитивний настрій від теплої атмосфери.
Участь у Фестивалі – це шлях свідомого опанування лицарськими традиціями українського народу, сформованими на засадах козацького світогляду, національних і загальнолюдських цінностей та здорового способу життя, виховання юного покоління суверенної держави в дусі відданості Україні та її народу.

Вікторія Боднар, Мар’яна Шкурда,
методисти Великоберезнянського РМК

kozaku 1

kozaku 2

kozaku 3

kozaku 5