Ярмарок професій

Формування психологічної готовності особистості до усвідомленого вибору професії сьогодні є не тільки гострою необхідністю, але й багаторічним і складним процесом, забезпечити ефективність якого може тільки чітко організована профорієнтаційна робота, що враховує всю різноманітність впливу на вибір людиною професії.
Для більш ефективної роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів у квітні Виноградівським районним центром зайнятості проведено «Ярмарку професій» на базі Виноградівського ВПУ № 34.

Мета заходу – допомогти учнівській молоді у професійному самовизначенні; сформувати усвідомлений підхід до вибору та зміни професії, відповідальності за власне майбутнє; змінити стереотипне уявлення про можливості власного працевлаштування; мотивувати до праці та легального працевлаштування в Україні; інформувати про послуги служби зайнятості, права та соціальні гарантії молоді.
Захід відкрив директор Виноградівського ВПУ № 34 Володимир Гнатківський. Він привітав присутніх, подякував за співпрацю, побажав молоді, яка навчається, визначитися з майбутньою професією. Перед присутніми також виступила заступник начальника управління освіти Виноградівської РДА Денді Шімон, яка відзначила важливу роль районного центру зайнятості у професійній орієнтації молоді.
Учнівська молодь з м. Виноградова та сіл завітала на «Ярмарок професій», щоб дізнатися, що ж цікавого пропонують сьогодні роботодавці людям, які шукають роботу. Тут були представлені 14 ринкоутворюючих підприємств району: ТОВ „ВЕТ Аутомотив Україна”, ДП „Мода Проджест”, ТОВ „Спорт Шуз”, ТОВ „Ортекс - ЛТД”, ТОВ „Дядя Ваня „Закарпатські овочі”, ТОВ „Платі Юкрейн Лімітед”, ТОВ „Сандерс - Виноградів”, ТОВ „Флоріан Шуз” та інші. Кожне підприємство підготувало стенди та взірці продукції, яка ними виготовляється, що дуже зацікавило відвідувачів.
Запропонували роботу швачки, монтерів кабельного виробництва, операторів виробничої дільниці, операторів лінії у консервуванні, складальників верху взуття, продавців, офіціантів, барменів, кухарів та інші. Відвідувачі також отримували консультації з вибору професій та побудови кар’єри, професійного навчання, правових аспектів праці та зайнятості, працевлаштування за кордоном, підбір роботи засобами Інтернет-порталу «Труд». Усі присутні отримали роздатковий інформаційний матеріал – брошури, буклети.
Упродовж дня кількість учасників сягнула майже 320 осіб. Близько 200 учнів випускних класів заповнили анкети.
На «Ярмарку професій» були представлені і навчальні заклади м. Виноградова, які влаштували перегляд документальних фільмів про хід навчально-виховного процесу в навчальних закладах та практичні заняття учнів оволодіння майбутньою професією.
Виноградівське вище професійно-технічне училище № 34 презентувало присутнім професії: перукар-модельєр, кухар, електрогазозварювальник, лицювальник-плиточник, слюсар з ремонту автомобілів, обліковець, оператор комп’ютерного набору та будівельні професії.
У фойє навчального закладу учні училища провели майстер-клас перукарської майстерності, продемонстрували присутнім сучасні зачіски з використанням різних видів плетення кіс. Всі бажаючі мали змогу побувати у ролі клієнта, за що отримали незвичайні зачіски. Також було проведено майстер-клас із писанкарства та виставка робіт: вишивка, карлінг, різні ковані речі, діючі експонати (сонячну електростанцію, міні плуги та культиватори і т.п.).
Випускники були задоволені такою зустріччю, почерпнули для себе багато корисного. Переконалися, що, обираючи професію, необхідно враховувати свої здібності, особисті та громадські інтереси, зрозуміти, що значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до нього ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її потребам і можливостям.

За інформацією
Закарпатського обласного центру зайнятості